Naše odrůdy

Kunratické jahody > Naše odrůdy

Naše odrůdy vybíráme primárně pro jejich chuť, proto tvar a velikost plodů není rovnoměrný. Sbíráme vždy plně vyzrálé červené plody, takže je jejich trvanlivost omezená a vyžadují uchovávání v chladnu. Při uchovávání do druhého dne nedoporučujeme vyndávat jahody z košíků, kam byly hned po utržení uloženy, protože každá manipulace může způsobit otlaky. To vše je cena za jedinečnou chuť našich jahod.

Korona

Je velmi populární mezi znalci, protože má velmi výraznou sladkou chuť a je šťavnatá. Je však ze všech odrůd nejméně trvanlivá. První plody jsou středně velké, v dalších sběrech i menší – o to však sladší. Obecně menší plody mají menší procento vody, a proto jsou ideální na husté a chutné marmelády. Též ideální na přímý konzum, koktejly, mražení, knedlíky… S touto odrůdou máme nejdelší zkušenosti.

Darselekt

Darselect

I s ní se setkáte na stánku mezi prvními. Je to velká, velice šťavnatá jahoda, velmi populární ve Francii. Je skvělá na přímý konzum, pro větší obsah vody není příliš vhodná na marmeládu, středně vhodná na koktejl. Lze ji i mrazit.

Honeoye

Tato nejrannější odrůda je středně velká, lesklá a sytě tmavě červená. Její chuť je aromatická a jemně nakyslá, proto jsou z ní vynikající marmelády. Samozřejmě je výborná a osvěžující i k přímému konzumu, koktejlům a mražení.

Rumba

Rumba

Poměrně nový přírůstek do našeho repertoáru. Větší lesklá, tmavě červená a relativně šťavnatá jahoda výborné chuti. Vhodná k přímému konzumu, menší plody na marmeládu a ostatní použití.

Malvina

Malwina

Poměrně nová velmi pozdní odrůda. Zaujme mimořádně tmavou, rubínovou barvou a svým leskem. Má mimořádnou chuť s aromatem lesních jahod. Bohužel je méně výnosná, a proto je i na konci sezony jen v omezeném množství. Počátek sběru se kryje s koncem sběru Florence. Výborná na libovolné použití.

Florence

Florence

Pozdní odrůda s velkými tmavými kuželovitými plody. Vhodná na marmelády, má lepší trvanlivost než výše zmíněné odrůdy. Je dekorativní, perfektní na zdobení dortů a dezertů. Díky menšímu obsahu vody je vhodná i na marmeládu.

Kontakty

.

V Jahodách 1756/16, 14800 Praha 4 - Kunratice

721 912 091

Záznamová služba: 241 932 232

jirijakoubek@volny.cz

@ProMilovnikyJahod

Kontaktujte nás

.